Noc Bibliotek

5 października 2019 roku Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane w ramach ogólnopolskiej  akcji pod nazwą Noc Bibliotek. Akcję honorowym patronatem objął Minister Edukacji Narodowej, od początku patronuje jej też Biblioteka Narodowa, a od dwóch lat Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowe Centrum Kultury. Tegoroczna, piąta edycja odbędzie się pod hasłem Znajdźmy wspólny język, będziemy więc szukać porozumienia, posługując się językiem muzyki a także mową ciała. Czeka na Państwa flirt literacki, wieczór zagadek i kalamburów oraz familijne kino. Zapraszamy młodszych i starszych – wstęp wolny!
Szczegółowy program:

• 9.00 – 14.00 – Wypożyczalnia Czytelniaflirtujemy z Markiem Hłaską (każdy Czytelnik, który odwiedzi naszą bibliotekę, będzie mógł – prócz korzystania ze zbiorów – wziąć udział w grze karcianej „Flirt z Hłaską” z cytatami z prozy Marka Hłaski).
  • 16.00 – 16.30 – Czytelnia : Moniuszko znany czy nieznany (kalambury i zagadki muzyczne),
  • 16.30 – 17.00 – Wypożyczalnia Czytelnia – Magazyn: Moniuszko tam i tu : gra biblioteczna połączona ze zwiedzaniem pomieszczeń bibliotecznych na co dzień niedostępnych dla Czytelników,
  • 17.30-19.00 – Czytelnia : Projekcja francuskiej komedii pt Ptyś i Bill  w reż. A. Charolta i F. Magniera, nakręconego na podstawie serii kultowych komiksów Jeana Roby.